Warsztaty Fashion Make-Up z Adrianem Świderskim

Udało mi się dziś znaleźć chwile wolnego więc postanowiłam Wam napisać słów kilka na temat szkolenia makijażowego na którym ostatnio byłam. Tytuł posta zdradza już co nie co ;p i każdy freek makijażowy zapewne zna i podziwia jak ja postać Adriana Świderskiego ;)
Ale od początku ..... 
W ubiegłą środę wspólnie z moją modelką pojechałam do stolicy na pierwsze warsztaty, które opracował i prowadził Adrian Świderski w szkole Make Up Star. Cieszyłam się na te warsztaty okropnie i pech chciał że oczywiści pojechałam na nie dość mocno podziębiona. Ale do rzeczy .... chcę wam naprawdę opowiedzieć o tych warsztatach ponieważ uważam, że z wszystkich na jakich byłam dotychczas zdecydowanie te właśnie były THE BEST!!! 

 
Dlaczego uważam, że były to warsztaty mega profesjonalnie przeprowadzone? Ponieważ sposób w jaki były przygotowane i prowadzone naprawdę zrobiły na mnie mega wrażenie. Adrian jest osobą bardzo sympatyczną i mega profesjonalnie podchodzi do pracy makijażysty. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zarówno od strony wizualnej sal jak i materiałów jakie przygotował do prezentacji aż po praktyczną część warsztatów.
Warsztaty Fashion Make-Up podzielone były na dwie części i odbyły się również w dwóch oddzielnych salach:
Na pierwszej Adrian opowiedział nam o specyfice pracy podczas sesji zdjęciowych oraz pokazach mody. Opowiedział nam i pokazał na filmikach jak to wygląda na backstage'u. Co makijażysta powinien wiedzieć i na co zwracać uwagę podczas sesji aby efekty były satysfakcjonujące. Opowiedział o sobie i swojej pracy zarówno u nas w Polsce jak i w Londynie gdzie mieszka na co dzień. Przedstawił nam swoje portfolio oraz magazyny z którymi współpracuje. Jeśli chodzi o pytania to tutaj nie było tylko tak, że my zadawaliśmy je On również pytał nas o magazyny, najważniejsze pokazy mody oraz wizażystów czy fotografów. Tu pojawiały się komplikacje w udzielaniu mu odpowiedzi;/ ale Adrian  z wielką cierpliwością opowiadał i mówił co warto wiedzieć i z czego czerpać inspiracje, że trzeba być na bieżąco i znać dyrektorów kreatywnych największych marek. 
 Później przyszedł czas na pokaz makijażu fashion. Pierwszy był make up no make up często występujący na sesjach, okładkach magazynów a później makijaż pokazowy. Zdradzał nam w trakcie swoje triki makijażowe, co robić aby skóra była świetlista i pięknie odbijała światło na zdjęciach w sposób naturalny i zdrowy.
 Po wykonanych przez Adriana makijażach przyszła pora na nas i nasze modelki. Makijaże wykonywaliśmy dokładnie w takiej kolejności co Adrian  z tym że w naszej interpretacji miałyśmy totalną dowolność i makijaże pokazowe były zupełnie inne. W trakcie naszej pracy Adrian czuwał nad naszymi makijażami i każdej dawał rady, jak była konieczna pomoc to pomagał ;) mówił na co zwrócić uwagę. Nie chcę zdradzać za wiele ponieważ uważam, że każda osoba zajmująca się makijażem powinna koniecznie udać się na takie szkolenie bo naprawdę warto ;) Ja osobiście uważam, że po raz pierwszy dobrze wydałam pieniądze jeśli chodzi o szkolenie. Najwięcej z niego wyniosłam i dało mi pełnie satysfakcji ;) Pierwszy raz wyszłam z warsztatów w pełni zadowolona i bogatsza o nową wiedzę. Całe szkolenie miało bardzo napięty harmonogram, nie było przerw tylko nauka i praca przez prawie 7 godz. ;)
A oto moja modelka Madzia i efekt jaki mi wyszedł.... jak z makijażu pierwszego jestem bardzo zadowolona to z drugiego już niekoniecznie  ;( ale wiem nad czym mam pracować, na co zwrócić uwagę co uważam ze bardzo cenne doświadczenie i potwierdzenie tego, że znalazłam się na odpowiednich warsztatach u odpowiedniej osoby ;) Wszystkie wskazówki przekazana przez Adriana oczywiście  już to wprowadzam w życie ;)

  Zachęcam Was do zapoznania się z pracami  Adriana
A jeśli kogoś zachęciłam do warsztatów to są już kolejne terminy również w szkole MAKE UP STAR  ;)   P O L E C A M bardzo serdecznie!!!!!
   
Zdjęcia które oglądacie zostały wykonane przez  szkołę Make Up Star.
Moje wykonane tel Madzi w pierwszym makijażu.
 

 Jeśli chcecie być ze mną na bieżąco to zapraszam Was do mnie na:
 

3 komentarze: